НАЦИОНАЛНИ : Временно класиране в националния шампионат - 03 Август 2002 - 23:46

Със старта на “Сосер-Сливен” националното първенство по рали влиза в решаваща фаза както в спора за генералното класиране и най-престижната титла в автомобилния спорт у нас, така и за първите места в групите и класовете. Първите трима в генералното класиране до момента – Николай Златков (“Форд Ескорт RS”, 45 т), местният лидер Иван Маринов (“Мицубиши Лансър Ево”, гр. N, 30 т.), Георги Гераджиев-младши (“Пежо 206 S 1600”, 25 т.), Тихомир Златков (“Форд Ескорт RS”, 22.5 т.), младият Крум Дончев (“Пежо 306 Макси”, 20 т) и Христо Стоилов (“Форд Ескорт RS”, гр. N,18 т.), са на прекалено малки разлики. Затова и сливенското рали ще се окаже първата по-сериозна завръзка в шампионата.

От една страна Златков, който демонстрира амбициите да вземе крайната победа както в общото класиране, така и в група А, ще се опита да спечели чиста победа, подобно на Дончев, който завърши като победител в “Хеброс”. Лидерът в класирането Н. Златков е първи в “България” и втори от Пловдив, в същите стартове Маринов е завърши два пъти трети, а Гераджиев – съответно две четвърти места.

Интересно е да се отбележи, че Маринов има абсолютно същото класиране от миналата година, когато в Сливен можеше да изпревари временния лидер в шампионата Димитър Илиев, ако Илиев не бе успял, въпреки повредата, да завърши последната скоростна отсечка. Това е трети пореден сезон, в който сливенският ас предявява претенции към първото място в генералното класиране. До момента в историята на българския рали-спорт главната титла не е била спечелвана от сериен автомобил.

Лидер в гр. N e Маринов, в клас А6 – Гераджиев, а в А5 начело е севлиевчанинът Калин Чечев . И тримата пилоти имат по две първи места в групите след “България” и “Хеброс”.