. бг ски новини : Красимир Анев със сребро на Универсиадата в Турция - 29 Януари 2011 - 14:30

ЗИМНА УНИВЕРСИАДА, Ерзурум, Турция. Красимир Анев спечели сребърен медал на Универсиадата в Турция. Още през първия ден на Световните студентски игри българският биатлонист се нареди втори в дисциплината 20 км, известна още като индивидуалният старт. Краси направи само една грешка - на последния рубеж, но това му отне златото, тъй като дотогава водеше във временото класиране. Шампион стана руснакът Алексей Трусов, изпреварил нашия с 8.9 секунди. Бронзът е за словака Матей Казар, финиширал на 1.5 секунди след Анев. И тримата медалисти направиха по една грешка в стрелбата. Другият българин в тази дисциплина - Владимир Илиев завърши 12-и с пет грешки на рубежа. Още при първото си влизане на стрелбището той прати нахалост два патрона и това повлия на цялостното му представяне. Анев е на 23 години, роден е в Самоков и през 2007 г. стана европейски шампион за юноши на първенството в Банско. Анев завърши два пъти 25-и на Олимпиадата във Ванкувър миналата зима, където записа най-добро представяне от целия ни тим в биатлона с класиранията си на 10 км и на 20 км. През тази зима Красимир на няколко пъти спечели точки за Световната купа, с класиранията си в Топ 30 за ценния трофей. В последните три години Анев се утвърди като най-голямата ни надежда в биатлона.