OFF-ROAD РАЛИ САМОКОВ 4X4 ЕКСТРЕМ 2003 - 29-30.03.2003 г.
Национален Off-Road Рали Шампионат на България за 2003

финансови условия за участие, срокове за записване, допълнителни разпоредби

Програма на офроуд рали Самоков 4х4 Екстрем 2003 29-30 Март 2003г.

29 Март, Събота – затворен кръг с трасе в местността “Камбаните”- община Горубляне /мотополигона/. Затворена крива в силно пресечен терен, която се преминава за време.

08.30 – пристигане на 4х4 автомобилите на OMV Горубляне / Корабчето / където се намира залата за техническа конференция. .
08.30 – 09.00 ч. – регистрация на участниците в състезанието. Получаване на карнети, регламент. Преглед на изискуемите от съдийската комисия документи. Технически оглед на автомобилите отсъдийска комисия /задължително оборудване съгласно регламента/
09.00 – 09.30 ч. – техническа конференция и жребий за състезателните номера.
09.30 – 10.00 ч. - залепяне стикерите на спонсорите и допуск до състезанието само след правилното им разположение./ следване на схемата /.
10.00 – 10.30 – свободно придвижване до местността “Камбаните” през центъра на квартал Горубляне
10.30 ч. – старт на първия участник
13.30 ч. – край на първия етап от първи състезателен ден
13.30 – 14.30 ч. – ПАУЗА. Шоу спектакъл. Първи национален конкурс по екстремно надяждане.
14.30 ч. – старт на първия участник във втори етап на първи състезателен ден.
17.30 ч. – край на втори етап от първи състезателен ден
17.30 – 17.45 ч. – обработка на резултатите от съдиите
17.45 –18.00 ч. – символично награждаване на тримата победители от първи състезателен ден
20.00 ч. – почерпка от Организатора в ресторант “Лозенец” срещу “София Ленд” 22.30 ч. – покана за възстановяващ организма - СЪН

30 Март, Неделя – преход до град Самоков по навигационни записки за време.

09.00 ч. – събиране на автомобилите пред Национална художествена галерия
09.00 – 09.30 ч. – повторен преглед за задължително оборудване /съгласно регламента/.
09.30 – 10.00 ч. – придвижване до мястото на старта за втория ден
10.30 ч. – старт на първия екипаж по реда на класиране от първи състезателен ден /старт през 5 минути/
15.30 ч. – предполагаем финал за последния участник около Самоков
16.30 ч. – награждаване на победителите от състезанието

Награждаването и определянето на победителите в състезанието “ Самоков 4Х4 Extreme “ ще стане само във втория състезателен ден Неделя, 30.03.2003 г.

Победителите от състезанието “ Самоков 4Х4 Extreme “ ще участват в общото класиране за набиране на точки за веригата състезания “ EXTREME “ която включва:
1. Март 2003 г. – “ Самоков 4Х4 Extreme “
2. Май 2003 г. – “ Балкан Трофи “
3. Ноември 2003 г. – “ 4Х4 София Шоу “
Наградата е 4Х4 автомобил / оборудван за състезания по оф-роуд / и ще се връчи на този, събрал най-много точки и участвал и в трите надпревари от веригата “ EXTREME “.

Трасе:

Трасето се състои от две различни части за двата дни на състезанието:

В Събота 29.03.2003 г. трасето е хълмисто, с изкачвания и спускания вариращи между 35-45 , странични наклони, както и равен терен / скоростни отсечки / и е разположено върху площ от 3,5 дка. със средна дължина от около 1 км. и представлява заграден с ограничителна линия / червено и бяло / полигон, с естествени препятствия за демонстриране на майсторство и шофьорски умения.

През втория състезателен ден Неделя 30.03.2003 г. – настилката е типично планинска – пресечена местност с водни препятствия, земя, камъни, гориста просека, с възможна кал и сняг.

Допълнителна информация за трасето ще се получи по време на техническата конференция.

Участници:

Допустими автомобили - всички автомобили със задвижване 4Х4 / както следват по класове /.

Организаторът си запазва правото да не допусне до участие екипажи, ако общия брой на записалите се надхвърли 40 автомобила.

Критерий за оценка:

Оценяването става по един основен показател - време за преминаване на трасето.

Единиците за оценяване са минута и секунда. Най- голямата единица за измерено време е час, а най-малката е секунда. Времената се записват в спецеиален съдийски протокол и се обработват веднага, тъй като класирането в даден етап /комплекс/ е условие за стартирането в следващия етап/особено през първия състезателен ден/. В етапите където има наказателни точки , превръщането им става в минути, непосредствено преди окончателното класиране за етапа.

Времето за преминаване на етапа, дължината на етапа, начина на преминаване на участъците, както и подходите към участъците ще бъдат разяснени по време на инструктажа / техническа конференция /, за да бъдат всички състезатели поставени при равни условия.

Официалното класиране е индивидуално / по екипажи /, а ако участниците пожелаят по време на техническата конференция, Организаторите имат готовност да изготвят паралелно класиране по отбори. / за отборно класиране се взема сумарен показател от времената на минимално участващите автомобили /

Условия за участие:

Таксата за участие е 40 лева стартова такса за участващ автомобил и 15 лева задължителна застраховка за живота на състезател и навигатор, както и за вреди към трети лица.